Starter

Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 801

PostWysłany: Śro 10:08, 13 Mar 2013    Temat postu:

Pomyliłem się co do Dwighta. Sam nie wierzyłem w to co widziałem. Może na niego wszędzie trzeba gwizdać i buczeć to będzie tak grał? Wink Hah nawet w Staples.

cougar
Sophomore
Sophomore

Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 317

PostWysłany: Śro 10:10, 13 Mar 2013    Temat postu:

Z tym hura optymizmem to spokojnie. O PO jeszcze trzeba mocno walczyć. Na pewno zwycięstwa cieszą, mnie osobiście najbardziej te z Bykami bo to solidna drużyna. Cieszy mnie też to że udało mi sie w miarę trafnie przewidzieć losy tego meczu i dominacji Lakers od początku do końca. Mecz widziałem i ogólnie warto było choć taktyka Orlando faulowania DH12 powinna byc mocno wygwizdywana przez kibiców. No ale kibice zamiast gwizdać wolą wychodzić. Kilka uwag: 1. Wkurzyli mnie komentatorzy stwierdzeniem że robili wszystko żeby tego meczu nie pokazać! Gdzie szacunek do kibiców którzy są wierni takiej drużynie jak Orlando czy Lakers? Nie każdy jest sezonowcem i nie każdy musi lubić oglądać Miami Clippers, Thunder! I to ciągłe narzekanie na Lakers jak to grają indywidualnie i nie tworzą zespołu. 2. DH12 im więcej rzucał osobistych tym mu lepiej wychodziło jaki wniosek? Podwoić mu trening tych osobistych widocznie za mało ich wykonuje i brak mu automatyki i pamięci mięśniowej. Bo to nie kwestuia samej psychiki. 3. NBA musi coś zrobić żeby widowisko nie było psute taką taktyką jaką stosowali wczoraj Magicy. Jeśli zawodnik jest bez piłki nie walczy na zasłonach praktycznie nie bierze udziału w akcji to faul na nim według mnie powinien być traktowany jako niesportowy i gwizdany jako technik. 4. Po co MDA wpuszczał 1 unit na kilka minut przed końcem kiedy prowadziliśmy +11? Chyba po to żeby znów osłabić psychikę ławki i pokazać im że na nich nie da się liczyć. 5. Podobało mi sie że piłka ciągle szukała DH12 plus kilka ładnych pocków tak właśnie powinni grać Lakers z każdym rywalem. Tyle o meczu. Jeśli chodzi o Miami to moim zdniaem za wcześnie się wstrzelili w optimum formy i napewno jej nie utrzymią.Tylko że oni także w słabszej dyspozycji są groźni.

Obiuankenobi
All-star
All-star

Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 1265

PostWysłany: Śro 10:25, 13 Mar 2013    Temat postu:

Niektórych Michałowicz wnerwia mocno, mnie raczej mniej. Ale doprawdy są irytujące te jego domysły o np. rekord osobiastych w meczu i pierdoli coś o latach 30-40 kiedy jednocześnie na ekranie ma podane, że to zeszłoroczny rekord (nota bene Howarda w meczu z GSW). Albo podobna sytuacja z gwizdkeim sędziego - sędzia pokazuje wyraźnie, że np. błąd trzech sekund w obronie a ten pieprzy, który to zawodnik tak sfaulował i szuka na siłę jakiegoś kontaktu z rywalem danego zawodnika. Facet tak kocha gadać i chyba słuchać samego siebie, że w ogóle nie zwraca uwagi na staty, które podają organizatorzy transmisji (a w NBA podają dużo, często i bardzo szybko i wyraźnie). Poza tym mi nie przeszkadza Wink

podsumowując: KIESZONKOWY KOMENTATOR.

Ostatnio zmieniony przez Obiuankenobi dnia Śro 10:26, 13 Mar 2013, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Śro 11:15, 13 Mar 2013    Temat postu:

MIA może zrobić ten sam błąd co my w 2011, gdy odpaliliśmy run 17-2 a potem kiszka była w PO.

Howard wraca do formy, to najważniejsze, takiego go potrzebujemy. I przy +11 zawsze wraca pierwszy skład, żeby zamrozić mecz i wchodzą ogóry, taka kolej rzeczy. +11 to nie jest +20

cougar
Sophomore
Sophomore

Posty: 317

PostWysłany: Śro 11:26, 13 Mar 2013    Temat postu:

tylko że nasza ławka odskoczyła w pewnym momencie 4q na +18 czyli potrafią. Potem dostali z7 pkt w plecy ale wynik jak dla mnie ani przez chwilę nie był zagrożony i mozna było nimi grać do końca. MDA się wystraszył i tyle, podobnie miał Brown w jednym z meczów... My i tak gramy skandalicznie małą rotacją więc takie minuty ławy są bezcenne . I procentowały by napewno wtedy kiedy w jakimś z kolejnych spotkań s5 bedzie miała słaby dzień.

Ostatnio zmieniony przez cougar dnia Śro 11:29, 13 Mar 2013, w całości zmieniany 1 raz
All-star
All-star

Posty: 1265

PostWysłany: Śro 11:46, 13 Mar 2013    Temat postu:

Daleki jestem od chwalenia MDA, ale przy rotacji zawężonej do 8 zawodników nikt z podstawowych nie gra dłużej niż ok. 38 minut. Nieźle. Nawet gdyby rotacja liczyła 10-11 zawodników, to Bryant i Howard i tak dostawaliby tyle minut. A tak nasi żelazni "ławkowicze" - Meeks, Jamison, Blake - dostają po 20-25 minut - czyli wystarczająco dużo aby się wykazać. Jak wróci Gasol to komuś minuty spadną (najwięcej Clarkowi pewnie, może nawet całkiem wypadnie z rotacji).

Także mamy 8-9 zawodników dość równo obdzielanych minutami. I to jest chyba niezłe - bo karty są już na stole a nie jak na początku sezonu - nikt nie wiedział czy w danym meczu w ogóle zagra, a jeśli tak to ile czasu. Oby zawodnicy (grający) uwierzyli, że cieszą się zaufaniem trenera i w głowie mieli już tylko myśli jak grać jeszcze lepiej a nie martwić się czy w ogóle będą grać.

Niepokojące jest natomiast to, że nasze lineupy są w każdym meczu takie same w poszczególnych partiach meczu. Bez względu na wynik praktycznie. Każdy przeciwnik wie, mniej więcej, jaki będzie skład Lakers np. w drugiej, połowie trzeciej i na początku czwartej kwarty. I już przed meczem mogą układać pod to taktykę. To świadczy o trenerze, że trzyma się schematów a nie reaguje na bieżąco (ale okrycie). Z drugiej strony, jak Lakers będą w formie - to nawet jak przeciwnicy będą wiedzieli jaki wystawimy lineup w danym momencie to i tak im to nic nie da Wink oby!

gugf2
All-star
All-star

Posty: 1858

PostWysłany: Śro 11:50, 13 Mar 2013    Temat postu:

Jakby mój zespół w czwartej kwarcie zjechał z +18 na +11 też bym zrobił zmiany Razz

Jak wróci Gasol, będzie więcej możliwości rotowania.

Ostatnio zmieniony przez gugf2 dnia Śro 11:52, 13 Mar 2013, w całości zmieniany 1 raz
devilll
All-star
All-star

Posty: 1705

Ostrzeżeń: 3/5

PostWysłany: Śro 13:41, 13 Mar 2013    Temat postu:

Piękny mecz Dwighta Smile Czy Ci którzy w niego nie wierzyli krytykowali, że to nie jest już ten DH z Orlando widzą teraz różnicę, między W MIARĘ zdrowym DH, a tym połamanym? Bo ja widzę i to znaczącą. Dwight od 3-4 meczów dominuje kompletnie po obu stronach parkietu..A w meczu z Orlando pokazał, że ta psycha jednak też u niego nie jest, na jakimś słabym poziomie i gdy się skupi to potrafi na lini walnąć około 67% FT Smile BRAWO !

Według mnie Hack-a-Dwight się już nie sprawdzi, ponieważ dla DH najtrudniejsze jest właśnie rzucanie raz na jakiś czas, kiedy nie jest w rytmie i nie ma tego automatu w mięśniach. Kiedy idzie na linie co akcję , to wtedy już rzuca z automatu i większość trafia, także ta taktyka pójdzie już powoli do lamusa.

gugf2
All-star
All-star

Posty: 1858

PostWysłany: Śro 14:22, 13 Mar 2013    Temat postu:

Howard ma tak, że jak go faulują specjalnie to trafia a jak wywalczy pozycje i z konieczności jest faul to ma wtedy problem.. zauważyliście to?

devilll
All-star
All-star

Posty: 1705

PostWysłany: Śro 14:32, 13 Mar 2013    Temat postu:

No bo to właśnie zdarza się rzadziej, dlatego nie ma tego automatyzmu...

All-star
All-star

Posty: 1265

PostWysłany: Śro 14:33, 13 Mar 2013    Temat postu:

Howard w ostatnich 4 meczach, w których wygląda dużo lepiej niż wcześniej robi 25 PPG, 16 RPG, 4 BPG i 57% FG, ....i 55% FT Wink

devilll
All-star
All-star

Posty: 1705

PostWysłany: Śro 14:36, 13 Mar 2013    Temat postu:

I takie staty będą codziennością, gdy będzie gotowy na stówę Very Happy Pięknie...Jak sobie włączę jakiś mecz z przed 2 miesięcy, to szok, kompletnie inny zawodnik, drewniany, stłumiony, nie radzący sobie kompletnie z przeciwnikiem. Teraz to zupełnie inna bajka, ale jeszcze się oszczędza w niektórych sytuacjach, dla tego, według mnie to obecnie jakieś 80-85% jego możliwości...

gugf2
All-star
All-star

Posty: 1858

PostWysłany: Śro 14:43, 13 Mar 2013    Temat postu:

Myślę ze za miesiąc będzie już 100 %. Dobrze się rozumie z Kobim na boisku. Nie widze powodu, aby nie miał z nami podpisać przedłużenia. Z tak grającym Howardem nie mamy się co martwić o PO, ciekawy jestem co będzie z Pau jak wróci..

BlackMamba

Posty: 2614

Pomógł: 20 razy

Ta, a niektórzy zdążyli już się z nim pożegnać i ogłosić, że to nietrafiony trade Wink

Wczoraj wypowiadał się jakiś nasz fizjoterapeuta, DH jeszcze nie jest gotowy nawet na 90%, czuje mrowienie przy dłuższym pobycie na parkiecie i nie może się jeszcze angażować we wszystko. Np. ostrzegają przed zbyt mocnymi kontaktami z przeciwnikiem. Wszystko wróci do normy, ale trzeba czasu.

All-star
All-star

Posty: 1265

PostWysłany: Śro 15:01, 13 Mar 2013    Temat postu:

To nie my mamy farta, że udało się ściągnąć Howarda, to Orlando mają farta, że nie wzięli za niego (Howarda - bo wiadomo było że odejść z Orlando musi) Bynuma, heh.

Patryk
Starter
Starter

Posty: 952

Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Śro 15:29, 13 Mar 2013    Temat postu:

Co tu dużo gadać imponujący powrót D12 do Orlando. Miami mają niezłą serię wygranych, ale do 33 zwycięstw pod rząd Jeziorowców w sezonie 71-72 jeszcze im trochę brakuje.

Montana
Sophomore
Sophomore

Posty: 369

PostWysłany: Śro 15:59, 13 Mar 2013    Temat postu:

Howard pokazał co potrafi, kolejne ważne zwycięstwo nasze. Kobe nie musiał się jakoś specjalnie wysilać, niech się oszczędza na Play offy Wink

BlackMamba

Posty: 2614

PostWysłany: Śro 17:01, 13 Mar 2013    Temat postu:

Kobe mam wrażenie, że w ogóle obok meczu przeszedł. I dobrze i z IND będzie bardziej potrzebny.